Vyhledejte si
váš zájezdNajděte si tu
správnou destinaci

Kliknutím na mapu se Vám zobrazí zvětšená mapa Maďarské republiky s výběrem nabízených destinací

Newsletter

Přihlásit se k odběru, zadejte váš e-mail, na který si přejete dostávat informace:


Odhlášení odběru e-mailem proveďte zadáním své e-mailové adresy a podtvrďte:

Novinky

Hévíz - termální lázně a NOVINKY.CZ

13.1.2016

Hévíz: V mystickém oparu se ukrývá léčivý zázrak


Maďarské lázně jsou jedním z těch míst, kam čeští senioři rádi jezdí za relaxací a odpočinkem. Ceny tu nejsou tak vysoké a lázeňské služby jsou na úrovni těch českých.
Maďarské termály však začínají být i variantou pro mladé, kteří se chtějí v zimě vykoupat a z bezpečnostních důvodů nechtějí vyrazit do Egypta či Tuniska. A v maďarském Hévízu se mohou lidé koupat bez obav celý rok.
Léčivý efekt termálních lázní v Hévízu je známý po celé Evropě. Není náhodou, že v tomto nevelkém městě stráví návštěvníci ročně okolo miliónu nocí. Voda ve venkovní části jezera má i v lednu něco okolo 25 stupňů Celsia a v létě se často vyšplhá i nad 33 stupňů Celsia. Místní tvrdí, že se voda v celém jezeře díky přirozenému odtoku zcela obmění přibližně každé dva dny.

Dva týdny - přesně taková je doporučená doba lázeňské péče v populárním maďarském středisku. Jezdí sem za léčbou přitom zejména lidé, kteří potřebují pomoci s pohybovým ústrojím. Tradiční lázeňskou péči s koupací kúrou doplňují bahenní zábaly, známá zátěžová koupel a samozřejmě i masáže.
Městečko ležící nedaleko západního okraje jezera Balaton však nabízí více než jen léčivé koupele a lázeňské procedury. Mnoho lidí sem jezdí i za dobrým vínem a poctivými maďarskými pokrmy. Do Hévízu jezdí naprostá většina Čechů autem, což také umožňuje přivézt si zpět do republiky mnoho místních specialit a lokálních produktů. Na co byste neměli určitě zapomenout?

Kupte si místní léčivé bahno. K dostání je v menších kyblících ve známých městských lázních nacházejících se uprostřed jezera. Několikrát do týdne se konají zdejší trhy. Vyjma upomínkových předmětů si můžete koupit i mnoho místních laskomin. Pokud neholdujete nejrůznější zavařované zelenině, přivezte si místní meruňkovou, šípkovou a zejména vinnou zavařeninu. Ta je obzvlášť skvělá na steaky.
Hlavním obsahem nákupních tašek na trzích však bývají nejčastěji místní čabajky, klobásy a salámy. Chuťově jsou povětšinou velmi výrazné a navíc, když trochu lépe pohledáte, některé z nich pocházejí ze speciálního druhu srstnatých prasat mangalica.

Není lepšího způsobu, jak si připomenout dovolenou v Maďarsku než si zaříznout kousek mangalicové klobásky, potřít ji zavařeninou z červeného vína a vše spláchnout zdejším vínem. A když se u toho ještě napatláte místním bahnem, bude zážitek vskutku komplexní...

převzato: novinky.cz

Nabídka ubytováni: Hévíz

Turistická známka No.20 - HÉVÍZ GYÓGYFÜRDŐ

Zpět

 

Copyright 2010 CA ERLI, všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v eline.cz © 2010
Užitečné odkazy:

Facebook

Autoškola Slezská | Infrapanely | Hračky | Army shop | PUR pěna | Nibe | Dětské postýlky | Barefoot | Lékárna | fitcaffé