Vyhledejte si
váš zájezdNajděte si tu
správnou destinaci

Kliknutím na mapu se Vám zobrazí zvětšená mapa Maďarské republiky s výběrem nabízených destinací

Newsletter

Přihlásit se k odběru, zadejte váš e-mail, na který si přejete dostávat informace:


Odhlášení odběru e-mailem proveďte zadáním své e-mailové adresy a podtvrďte:

EgerEger - náměstíEger - bazilikaEger - minaret

kód: EGH BUS Flora Salajka

Maďarsko, termální lázně Eger - Flóra, údolí říčky Salajka, Szilvásvárad, prohlídka Egeru

Tématické zájezdy BUS

Lokalita: EGER
Cena od: 10.990 Kč
Doprava: autobus (Praha, Humpolec, Velké Meziříčí, Brno, Benešov, Jihlava, Plzeň, Beroun)

HOTEL FLÓRA***, údolí říčky Salajka, prohlídka města Eger

Programy výletů:
 - výlet do údolí říčky Salajka, nejhezčí údolí na východě Maďarska, které se nachází ve vápencovém pohoří Bükk, bohatě zdobeném krasovými jevy:
odjezd z hotelu po snídani v cca 9,00 hod. Příjezd do obce Szilvásvárad v pohoří Bükk. Pěšky se vydáme do údolí říčky Salajka až k vodopádu Fátyol (Závoj). Cestou uvidíme rybníky, studánky vyvěrající ze skal, chovnou stanici pstruhů, prales, Lesní muzeum, Muzeum lesnictví, vodopád Fátyol, jeskyni pravěkého člověka (Istállóskö), park divokých zvířat (muflon, daněk atd.). Délka trasy cca 7 km. Zpáteční cestu absolvujeme vláčkem. Prohlídka obce Szilvásvárad - kruhový Kostel reformované víry (zvon pochází z roku 1488), zámek Erdödy-Palavicini uprostřed nádherného parku, stádo šlechtěných lipicánů. Možnost společného posezení v některé z místních cukráren.
Předpokládaný návrat do hotelu v cca 16,00 hod.
- prohlídka Egeru - města vína a baroka:
začátek pěší prohlídky po snídani v 9,30 hod. Prohlídka zahrnuje: budovu Megyeháza (Župní dvůr) - bývalá věznice s nádherně kovanými vraty - mistrovská práce kováře Henrika Fazoly, komplex budov Lycea, bazilika, Arcibiskupský palác, tržnice, náměstí Dobó, budova radnice, barokní kostel Minoritů sv. Antonína z Padovy, minaret, Egerský hrad - symbol maďarského vlastenectví, hradní bašta, hrob spisovatele Gárdonyiho Gézy, který napsal nesmrtelný román o bojích proti Turkům (Egerské hvězdy), kasematy atd. (vstupenky individuálně dle zájmu).
Prohlídka končí v Údolí krásné ženy, kde se nachází celá řada vinných sklípků s bohatou nabídkou věhlasných vín.

Poznámka: dny konání výletů sdělí průvodce v místě. Právo na změnu programu výletů vyhrazeno. Ceny nezahrnují vstupy do muzeí a památkových objektů pokud není uvedeno jinak.

Nástupní místa - SPOLEČNÉ PRO VŠECHNY ZÁJEZDY AUTOKAREM
TRASA X:  Plzeň - Beroun - Praha - Brno
TRASA B2:  Praha – Bnešov - Humpolec - Jihlava – Velké Meziříčí - Brno

TRASA X: 1.7. - 8.7.
TRASA B2: 4.8. - 11.8.

Trasy jsou garantovány při min. počtu 25 osob. Při menším počtu osob na trase může být doprava zajištěna svozovým autobusem. Nástupní místo je garantováno při min. počtu 8 osob. Garance trasy se rozumí od nástupního místa do cílové destinace. Změna nástupního místa či trasy vyhrazena.

Odkaz na web Turistických známek prezentující místa, která stojí za shlédnutí včetně zakoupení Turistické známky. Město Eger, údolí říčky Salajka a okolí má několik TZ.

HOTEL FLÓRA***

Poloha ubytování:
Z hotelu lze přejít rovnou do termálních lázní. Hotel ležící uprostřed léčebných pramenů, obklopen staletými stromy, nabízí svým hostům pohodlí a pestrou paletu svých služeb. GPS: 47°53´54.81´´, 20°22´56.66´´
Vybavení:
K dispozici 2 lůžk. podkrovní pokoje bez balkonu, 2 lůžk. pokoje s balkonem a možností přistýlky, s koupelnou, WC. Pokoje mají TV a mini-bar, WIFI připojení k internetu zdarma.
Hotelové služby:

Restaurace k podávání jídel formou bufetu, turecká kavárna, recepce, trezor, úschovna a půjčovna kol, uzavřené parkoviště.
Fitness, wellness, sport:

Přímo v hotelu hosté využívají wellness oddělení (zážitkový a dětský bazén, jacuzzi, infra sauna, finská sauna, parní komora a aroma sauna, ochlazující bazén, Kneipův chodník, relaxační místnost), fitness (pro hosty zdarma), solná jeskyně, solárium, slunící terasa, billiárdová místnost, šipky, tenisový kurt. Hoteloví hosté mohou po celý rok bezplatně využívat služeb sousedních termálních lázní včetně zážitkové části (není propojen krytou spojovací chodbou).
pořadatel: CK Hungariatour

Termální areál Bezbariérový přístup

Kapacity, termíny a ceny

2-lůžkový pokoj

Cena od: ,- Kč ( nocí), Typ kapacity: hotelový pokoj, Obsazenost:
K dispozici 2 lůžk. podkrovní pokoje bez balkonu, 2 lůžk. pokoje s balkonem a možností přistýlky, s koupelnou, WC. Pokoje mají TV a mini-bar, WIFI připojení k internetu zdarma.

Body zájmu

EGER

EGER jedno z nejhezčích barokních měst země je už tisíc let tradičním biskupským sídlem, dnes tu už ovšem sídlí arcibiskupství. ... více

Zpět

 

Copyright 2010 CA ERLI, všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v eline.cz © 2010
Užitečné odkazy:

Facebook

Dětské zboží | Hračky | Army shop | Prací prášky | PUR pěna | Voda plyn topení | Dětské postýlky | Detské oblečenie | Lékárna | Dopravníky | Kosmetika Orlová | fitcaffé