Vyhledejte si
váš zájezdNajděte si tu
správnou destinaci

Kliknutím na mapu se Vám zobrazí zvětšená mapa Maďarské republiky s výběrem nabízených destinací

Newsletter

Přihlásit se k odběru, zadejte váš e-mail, na který si přejete dostávat informace:


Odhlášení odběru e-mailem proveďte zadáním své e-mailové adresy a podtvrďte:

KÖRMEND


KÖRMEND

Třináctitisícové město Körmend ležící na trase Sárvár, Szombathely a Szentgotthárd je hospodářským a kulturním centrem celého okresu, který nese jeho jméno.
Je také významným místem pro milovníky fauny. Hnízdí zde velmi vzácný čáp černý, a proto se Körmendu přezdívá "Město čápů".  Výraz Körmend je odvozeno od slova curmend, což znamená doslova "opevněné místo" nebo lépe řečeno "hrad". První zmínka o Körmendu je z roku 1238, o šest let později mu uděluje král Béla IV. titul královského města. Ve středověku šlo o významné obchodní centrum, kde se skladovalo a převáželo mnoho soli a cukru.
Asi nejvýznamnější stavbou celého Körmendu je takzvaný Batthyányho zámek, v němž sídlila celá řada uherských aristokratů. Dnešní podobu dostal tento palác mezi léty 1730 a 1745, stalo se tak samozřejmě pod taktovkou předních italských mistrů. Parčík v anglickém stylu, rozkládající se na sedmatřiceti hektarech, vás při návštěvě tohoto maďarského paláce určitě zláká alespoň ke krátké procházce...
V komplexu Batthyányho paláce najdete také hned několik muzeí. Jedno z nich odkazuje na tamní historii, další je v podstatě poctou doktoru László Batthyánymu, který byl vlastníkem zámku mezi léty 1870 a 1931 a dočkal se dokonce blahořečení katolickou církví, stalo se tak v roce 1992.
V muzeích najdete i odkazy na místní židovskou populaci, která v 16. a 17. století čítala takřka pětinu tehdy pětitisícové populace města. Dozvíte se něco málo o výrobě obuvi v Uhrách, právě v Körmendu se nachází jediné maďarské muzeum, které pojednává o historii tohoto nezbytného pomocníka každého z nás.

Při svých toulkách Maďarskem se můžete setkat s Turistickými známkami (Turista érem), které jsou dobrým pomcníkem při hledání turisticky zajímavých míst.

KÖRMEND

 

Copyright 2010 CA ERLI, všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v eline.cz © 2010
Užitečné odkazy:

Facebook

Autoškola Slezská | Infrapanely | Hračky | Army shop | PUR pěna | Nibe | Dětské postýlky | Barefoot | Lékárna | fitcaffé