Vyhledejte si
váš zájezdNajděte si tu
správnou destinaci

Kliknutím na mapu se Vám zobrazí zvětšená mapa Maďarské republiky s výběrem nabízených destinací

Newsletter

Přihlásit se k odběru, zadejte váš e-mail, na který si přejete dostávat informace:


Odhlášení odběru e-mailem proveďte zadáním své e-mailové adresy a podtvrďte:

LENTI

Lenti - termální lázně

LENTI

Město Lenti se nachází na jihozápadní části Maďarska, v údolí řeky Kerka a v blízkosti slovinských, chorvatských a rakouských hranic. Oblast se nachází v centru střetu tří etnografických regionů (Orség, Göcsej, Hetés). Kopcovitý charakter a bohatost zeleně jsou charakteristické i pro oblast Lenti. Téměř celá propojená lesní část, nacházející se v této oblasti, je velmi atraktivní. Z hloubky 1 700 m vystřikuje na povrch země 70 ºC teplá termální voda.


Park energie
Park energie Svatého Jiří,
který je na území lázní, činí termální lázně Lenti jedinečnými v Evropě, protože se nachází ve styčném bodě dobročinných energetických linií, kde hosté mohou společným vlivem léčivé vody a zvláštního energetického místa lépe odpočívat, nabíjet se a zotavovat.
Tento typ zemského záření – tzv. linie Svatého Jiří – nazývali ve východních kulturách dračími proudy. V dávných časech a kulturách tyto linie, "nervové proudy" Země považovali za svaté. Ve styčných bodech takových linií se stavěly sakrální místa jako např. Stonehenge, Lourdes, Fatima, Machu Picchu, egyptské pyramidy nebo kostely ve věku Árpáda.
Na území lázní Lenti byla objevena zemská záření v roce 2002. Zde se nachází několik styčných bodů záření, které je součástí energetické sítě Země. Přírodní léčitelé, kteří jsou zběhlí v bioenergetice, pokládají veškerá onemocnění za následek nedostatku energie. Záření na území Parku energie napraví tento stav energetického deficitu. Působí na celý organizmus a harmonizují proudění energie. Napomáhají základním funkcím a zahájení obnovení tělesné a duševní rovnováhy.
V Parku energie Svatého Jiří je vhodné strávit při každé příležitosti 1-2 hodiny.
Vydlážděná část v parku ukazuje směr linií Svatého Jiří a „dřevěné kůly” značí styčné body těchto linií, kde je zemské záření nejsilnější.
Na těchto místech se doporučuje strávit 20-30 minut. Tento čas lze kombinovat s odpočinkem, menší procházkou nebo pohybem.
Park energie Svatého Jiří lze navštívit po celý rok!

Venkovní lázně
Termální lázně Lenti čekají na hosty toužící po odpočinku a rekreaci 5-ti venkovními (dětský, plavecký, zážitkový a léčebný) a jedním, napůl krytým, hydromasážním zážitkovým bazénem, dále 8 ha zeleně.
Největší bazén lázní má vodní plochu 1340 m2 a poskytuje jedinečné zážitky prostřednictvím divokého proudu vody, krční masážní sprchy, masážních vodních lehátek a 74 m dlouhé skluzavky tzv. Anakondy. Venkovní část – léčebný, plavecký dětský a cvičný bazén – je v provozu od 1. května do 28. září.
(Zážitkový bazén se skluzavkou pak od 4. července do 31. srpna!)

Kryté lázně
V kryté části lázní o ploše téměř 3500 m2 je v provozu 5 bazénů (plavecký, léčebný, dětský a hydromasážní), saunový svět – a v něm finská, aroma- a infrasauna, 630 m2 prostoru pro odpočinek s pohodlnými lehátky, oddělení léčby a též salón krásy.
Teplota vody krytého plaveckého bazénu je 28°C, léčebného a hydromasážního bazénu je 38°C, dále teplota cvičného a dětského bazénu je 34°C.
Vstup do krytých lázní je zajištěn elektronickým turniketovým systémem (funguje s čipovými náramky). Čipové náramky rovněž otevírají/zavírají šatní skříňky.
V přijímacím prostoru se nachází také informační kancelář „Tourinform Iroda”.
Kryté lázně jsou celoročně otevřené!

O dobročinném zemském záření
Linie Svatého Jiří nazývají ve východních kulturách dračími stezkami.
Tyto energetické proudy tak zasíťují naši planetu, jak naše tělo prorůstávají meridiány, neboli energetické kanály. Linie Svatého Jiří patří z různých druhů zemských záření k těm, které mají dobročinný účinek. Lidé žijící v dávných dobách znali fyziologický a spirituální účinek těchto míst a považovali je za svatá. U nás byly objeveny styčné body linií Svatého Jiří pod takovými místy sakrálního významu, jako prakřesťanská střediska, kostely ve věku Árpáda a středověké kláštery. Jinde ve světě byly objeveny styčné body energetických proudů Země pod poutními místy Marie a náboženskými centry pravěkých civilizací: egyptské pyramidy, peruánské Machu Picchu, nebo anglické Stonehenge.
Podle odborníků na bioenergetiku, i když se z minuty na minutu všichni nevyléčí ze všech svých chorob na zázračných bodech Svatého Jiří, je pravděpodobné, že si ten, kdo nad nimi tráví denně několik hodin po delší dobu, může mimořádnou mírou posílit svůj imunitn systém. Nejdůležitější výhodou zde naměřených záření je, že jejich vlivem se rozběhnou sebe-léčící procesy těla.
Biorezonanční přístroje vykazují aktuální vibraci našich buněk, které poskytují před energetickými kúrami úplně jiný, daleko méně příznivý obraz, než po nich.
Podle odborníků Park energie Svatého Jiří na území Termálních lázní Lenti má i v maďarských poměrech velkou energii.
Je známo, že v Maďarsku, díky zvláštním geologickým podmínkám má zemská kůra vůči jiným bodům světa poloviční tloušťku, a proto jsou zemská záření intenzivnější. Navíc v Lenti se setkají nejen dvě, nýbrž tři energetické linie.

Lenti - termální lázněLenti - termální lázněLenti - park energieLenti - termální lázněLenti - park energieLenti - termální lázně

LENTI

 

Copyright 2010 CA ERLI, všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v eline.cz © 2010
Užitečné odkazy:

Facebook

Autoškola Slezská | Infrapanely | Hračky | Army shop | PUR pěna | Nibe | Dětské postýlky | Barefoot | Lékárna | fitcaffé