Vyhledejte si
váš zájezdNajděte si tu
správnou destinaci

Kliknutím na mapu se Vám zobrazí zvětšená mapa Maďarské republiky s výběrem nabízených destinací

Newsletter

Přihlásit se k odběru, zadejte váš e-mail, na který si přejete dostávat informace:


Odhlášení odběru e-mailem proveďte zadáním své e-mailové adresy a podtvrďte:

HAJDÚSZOBOSZLÓ


Západně od Debrecenu leží známé lázeňské město s největším termálním areálem v Maďarsku - HAJDÚSZOBOSZLÓ. Patří k nejvyhledávanějším termálním lázním. Hosté mají k dispozici velký cca 25-hektarový areál s velkým množstvím venkovních i krytých bazénů: bazény s termální léčivou vodou, bazén s umělými mořskými vlnami, perličkový bazén, plavecký bazén, dětské bazény a brouzdaliště, umělá mořská pláž s příbojovými vlnami atd. Velký a moderní Aqupark s tobogány o různé rychlosti, kamikadze a tunelové tobogány, nově otevřený AQUA-PALACE s rúznými vodními atrakcemi uspokojí i náročnější turisty.


Léčivé prameny mají teplotu až 38 °C a obsahují jód, bróm, karbonát vodíku, bitumin, kuchyňskou sůl, další minerální látky, asfalt (odtud zvláštní temně hnědá barva). Termální voda napomáhá při léčbě chronických potíží pohybového ústrojí, deformací páteře, revmatismu, chronických gynekologických zánětů, neplodnosti a kožních chorob. Pitná kúra je vhodná při chronických respiračních a katarálních onemocněních a onemocněních štítné žlázy. Lázně zcela zaslouženě dostaly přezdívku Mekka revmatiků. Město se pyšní i sportovním letištěm, jezírkem se šlapacími koly, historickými památkami a především množstvím stylových restaurací a čárd.

Světovým patentem jsou hliníkové zvony, jejichž celý soubor naplňuje zvonici poblíž prostoru termálního areálu. Fresky v kostele sv. Ladislava z 18. století zobrazují, jak byl objeven místní léčivý pramen. V rekreační zóně města najdeme léčebné lázně Béke (Béke gyógyfürdő, Mátyás király sétány 10.). V několika domech Bocskaiho ulice (č 12,14.21) jsou k vidění výstavy národopisných exponátů, děl lidového řemesla a výtvarných prací ze sbírek Muzea Istvána Bocskaiho. V Hrnčířském domě (Fazekasház, Ady u. 2) zdobí černá keramika z Nádudvaru pokojový interiér z 19. století.

termální areáldětské bazénypečení chlebaspecialita v čárděnový AQUA-PALACE

HAJDÚSZOBOSZLÓ

 

Copyright 2010 CA ERLI, všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v eline.cz © 2010
Užitečné odkazy:

Facebook

Autoškola Slezská | Infrapanely | Hračky | Army shop | PUR pěna | Nibe | Dětské postýlky | Barefoot | Lékárna | fitcaffé