Vyhledejte si
váš zájezdNajděte si tu
správnou destinaci

Kliknutím na mapu se Vám zobrazí zvětšená mapa Maďarské republiky s výběrem nabízených destinací

Newsletter

Přihlásit se k odběru, zadejte váš e-mail, na který si přejete dostávat informace:


Odhlášení odběru e-mailem proveďte zadáním své e-mailové adresy a podtvrďte:

SÁRVÁR


SÁRVÁR

Město Sárvár nacházející se v západní části Maďarska bylo majetkem jednoho z nejznámějších uherských aristokratických rodů Nádasdy. Dlouhý kamenný most vede k pětihranné hradní tvrzi (Nádasdy-várkastély, Várkerület 1.), kdysi obehnané vodním příkopem, která od svého založení v 16. století sloužila jako vojenská pevnost i šlechtické obydlí. Pro drahocenné a okázalé interiérové prvky dnes považujeme její vnitřní prostory (Muzeum Ference Nádasdyho) za jedno z nejhezčích hradních muzeí v Maďarsku. Expozice poučí návštěvníka o minulosti, v níž se dějiny města proplétaly s dějinami hradu, dále o životě maďarských husarů, ale je tu i bohatá sbírka uměleckoprůmyslových výrobků.
Obrovské arboretum o rozloze 10 ha, náležející kdysi k hradu, má nespočet vzácného rostlinstva, více než 350 druhů stromů a keřů. Ozdobou Sárvárského arboréta (Várkerület 30.) na břehu potoka Gyöngyös je 36 m vysoký dub ve tvaru pyramidy a čtyři další duby starší více než 300 let.

Zdejší léčebné lázně s novým komplexem krytých a venkovních bazénů a wellness koupelí nabízí návštěvníkům  služby v bazénech o teplotě 30-36 °C, v bazénu s vlnobitím, v dětském dobrodružném bazénu a v bazénu pro batolata. K dispozici jsou dále léčebná centra, wellness centra, přímořské zahrady, fitness oddělení, solária, říše saun a pohostinská zařízení.
Alkalicko-hydrogenkarbonátový a sodíko-chloridový léčivý pramen je především vhodný při léčbě nejen chorob pohybového ústrojí, nýbrž i k léčbě chronických katarů dýchacích cest a gynekologických potíží. Z vody jednoho místního pramene se odpařováním získává sůl, tzv. Sárvárské termální krystaly, které se používají do koupele, popř. k inhalaci při onemocnění dýchacích cest.

Turistické zajímavosti: arboretum, středověký hrad, města Szombathely, Sopron a Köszeg, jakož i řeka Rába, která teče podél města Sárvár a je rájem milovníků vodních sportů.

SÁRVÁR

 

Copyright 2010 CA ERLI, všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v eline.cz © 2010
Užitečné odkazy:

Facebook

Autoškola Slezská | Infrapanely | Hračky | Army shop | PUR pěna | Nibe | Dětské postýlky | Barefoot | Lékárna | fitcaffé